fbpx

Kviečiame į individualius susitikimus arba nuotolines Atvirų durų dienas (plačiau čia)  Registruotis

Tarptautiniai projektai

Erasmus+

Socratus icon

Erasmus+ projektai skirti stiprinti bendruomenę, įveikti mokymosi problemas ir pagerinti mokinių akademinius rezultatus, taikant meną ir jo rūšis kaip pagrindą.

Erasmus+ projektas 2020-1-ES01-KA229-082954_4 „CLIL connection. Exchanging and Improving CLIL Practices through Europe“

Skirtas sukurti ir sustiprinti CLIL metodikos įgyvendinimą mokyklose partnerėse.

Laikotarpis: 2020-09-01-2023-08-31, trukmė 24 mėn. pratęstas 1 metus.

Skirtas 4-8 klasių mokiniams

Partneriai: Ispanija (koordinatorius), Italija, Lietuva, Graikija, Lenkija

Siekiamas rezultatas - CLIL metodikos diegimas mokykloje, mokytojų motyvacija dvikalbiam ugdymui, pasirengimas tarptautinėms programoms.

Nuoroda: https://twinspace.etwinning.net/111756/home

  • Pagal šį projektą kovo 6 - 13 dienomis į mokinių mobilumo vizitą Madride (Ispanijoje) išvyko 8 Kolumbo klasės mokiniai lydimi ispanų kalbos mokytojos Marios Martinez Bort bei muzikos mokytojos Augustės Andrijauskaitės. Mokiniai gyveno šeimose, kartu su kitais projekto dalyviais dalyvavo įvairiose veiklose mokykloje taip stiprindami savo ispanų kalbos žinias, o mokytojos sėmėsi patirties, kaip dvikalbį ugdymą praktiškai taikyti pamokose.  

  • Gegužės 2-6 dienomis Kolumbo klasės mokinių grupė kartu su anglų kalbos mokytoja Gražina Vaitkunske, istorijos mokytoja Lina Kopcikaite ir neformalaus ugdymo vadove Vitalija Latožaite dalyvavo Erasmus+ projekto „CLIL Connection. Exchanging and improving CLIL Practices Through Europe“ veiklose Graikijoje. Čia jie susipažino su apylinkėmis ir istorija. Mokiniai vieni kitiems pristatė savo šalis ir mokyklas. Trečiadienio rytą Kolumbo klasės mokiniai pradėjo nuo užsiėmimo, kurio metu atliko grupines robotikos užduotis bei susipažino su robotu humanoidu. Na, o po pietų susipažino su Atėnų Egalėjo rajono Meru, aplankė Graikijos Parlamento rūmus, Prezidento ir Ministro pirmininko rezidencijas. Organizatoriai graikai surengė labai šiltą ir jaukią atsisveikinimo ceremoniją.

Erasmus+ projektas 2020-1-ES01-KA229-082202_2 „LOS VALORES A TRAVÉS DEL ARTE / VALUES THROUGH ART“

Skirtas stiprinti bendruomenę, įveikti mokymosi problemas ir pagerinti mokinių akademinius rezultatus, taikant meną ir jo rūšis kaip pagrindą.

Laikotarpis: 2020-09-01-2023-08-31, trukmė 24 mėn. pratęstas 1 metus,

Skirtas 3-8 klasių mokiniams

Partneriai: Ispanija (koordinatorius), Kroatija, Lietuva

Siekiamas rezultatas - Ispanų k. gilinimas pasitelkiant meną kaip metodą.

Nuoroda: https://twinspace.etwinning.net/123770/home

  • Kovo 27 d. – balandžio 1 d. 13 VDU licėjaus „Sokratus” mokinių iš MPolo, Kolumbo ir DaVinčio klasės, lydimi ispanų mokytojos Marios Martinez Bort bei pirmokų mokytojos Jovitos Aksamit, pradėjo Erasmus+ projekto „Los valores a traves del arte/ Values through art“ savaitę Kroatijoje. Mokiniai susipažino su šalies istorija, ugdymo ypatybėmis, aplankė įžymias vietines vietas, mokėsi ir bendravo su Kroatijos mokiniais.
  • Gegužės 23-27 dienomis mūsų licėjuje vyko Erasmus+ projekto "Los valores a través del arte/Values through art" Nr. 2020-1-ES01-KA229-082202 trečiasis tarptautinis susitikimas, kurio metu projekto partneriai iš Šibeniko vidurinės mokyklos (Kroatija), tarp kurių buvo 4 mokytojos ir 12 mokinių bei mokiniai iš Ispanijos (nuotoliniu būdu) kartu su mūsų mokiniais dalyvavo pačiose įvairiausiose veiklose, skirtose kuo geriau pažinti Europines vertybes per meną ir ne tik. Visą savaitę mokiniai tobulino savo komunikacinius ir bendradarbiavimo gebėjimus, o taip pat turėjo ne vieną progą pademonstruoti ir savo kūrybiškumą. Štai antradienį susiskirstę į 5 skirtingas komandas Kroatijos ir mūsų licėjaus mokiniai, panaudodami natūralias gamtoje randamas medžiagas: lapus, akmenis, žiedus, šakeles ir konkorėžius kūrė išties nuostabias mozaikas, kurios nugulusios ant pievos, džiugino ir aplinkinių namų gyventojus. Ketvirtadienį su teatro mokytoja Sigita su mokiniai kūrė trumpus etiudus, parodydami, kiek daug visko galima parodyti nesikalbant: per emocijas, judesį, veido mimikas ir pan. Buvo labai įdomu spėlioti, kas ką vaidina Paskutinę susitikimo dieną visi dalyviai kartu su muzikos mokytoju Eirimu Velička išbandė kūno perkusiją ir tiek rimtai į ją įsitraukė, kad ritmas nuvilnijo nuo Vilniaus iki Ispanijos! Ir žinoma, daug dėmesio susitikimo metu skyrėme projekto partnerių šalių pažinimui, istorijai ir kultūrai: mokiniai parengė pristatymus ir viktorinas apie savo šalį, aplankėme ir Valstybės pažinimo centrą, apie didingą Lietuvos istoriją sužinojome viešėdami Trakuose ir Kernavėje (ačiū už smagius įspūdžius ir gerą nuotaiką anglų k. mokytojai Gražinai ir istorijos mokytojai Linai). Projekto partneriai turėjo unikalią progą susipažinti su visa mokyklos bendruomene dalyvaudami "Sokratus puotoje"! Džiaugiamės, kad visą savaitę projekto partnerius "globojo" ispanų kalbos mokytoja Maria, dalinusi visiems gerą nuotaiką, o partnerius iš Ispanijos (net ir dalyvaujant nuotoliu), labai sumaniai ir aktyviai įtraukusi į veiklas. 

Erasmus+ projektas 2020-1-FR01-KA229-080099_3 „PROMOTE SCHOOL CLIMATE AND WORK THE FUNDAMENTALS THROUGH SUSTAINABLE DEVELOPMENT“

Skirtas plėsti mokinių supratimą apie Europos pilietiškumą bei suteikti mokiniams atsakomybę vykdant darnaus vystymosi projektus.

Laikotarpis: 2020-09-01-2023-08-31, trukmė 24 mėn. pratęstas 1 metus

Skirtas: 4-8 klasių mokiniams

Partneriai: Prancūzija (koordinatorius), 3 kitos Prancūzijos mokyklos, Ispanija, Lietuva

Siekiamas rezultatas - Pilietinės mokinių bendruomenės stiprinimas.

Nuoroda: https://twinspace.etwinning.net/132044/home

Erasmus+ projektas 2019-1-ES01-KA229-063982_5 „PErforming ARts for Leader Students (PEARLS)“

Skirtas - naudojant daugiapakopio ir bendro ugdymo principus tobulinti mokinių pagrindinius socialinius įgūdžius, išmokyti mokinius dainavimo, šokio ir teatro technikų, kurie leis jiems atlikti meninius darbus, projektus, didins mokinių savivertę.

Laikotarpis: 2019-09-01-2022-08-31, trukmė 24 mėn. pratęstas 1 metus

Skirtas 4-8 klasių mokiniams

Partneriai: Ispanija (koordinatorius), Italija, Lietuva, Graikija, Rumunija

Siekiamas rezultatas - Įprasminti menų dalykus mokykloje kaip lygiaverčius ir svarbius pagrindinių gebėjimų elementus.

Nuoroda: https://twinspace.etwinning.net/81768/home

  • Pagal šį projektą 2022 m. vasario 27 d. - kovo 5 d. Valensijoje (Ispanijoje) mobilumo vizito buvo išvykusios pradinių klasių mokytoja L. Bukauskienė ir teatro mokytoja S. Pikturnaitė. Mokytojos sėmėsi gerosios patirties, kaip meninės disciplinos gali praturtinti ugdymo procesą, užmezgė ryšius su kitų užsienio mokyklų mokytojais ir parvežė naujų idėjų ir metodų į mūsų licėjų!