Kviečiame į individualius susitikimus arba nuotolines Atvirų durų dienas  (plačiau čia)  Registruotis

Ar pirmokui tikrai reikalingas telefonas?

Vaikui pradėjus lankyti mokyklą, ne vienai šeimai iškyla dilema: pirkti jam telefoną ar nepirkti? Ar tikrai jis būtinas, jei iki mokyklos automobiliu atveža tėtis, o po mokyklos saugiai pasiima mama?

2021 m. lapkričio 21 d.

Kada į mokyklą – šešerių ar septynerių metų?

Diskusija, kada geriausia vaikui pradėti lankyti, šešerių ar septynerių metų, aktuali jau daug metų. Įvairios šalys elgiasi skirtingai, o pagal Lietuvoje galiojančią tvarką šiandien tėvai gali patys pasirinkti, kada išleisti vaiką į mokyklą. Šį klausimą uždavėme mokyklos „Sokratus“ priešmokyklinio ugdymo pedagogei Donatai Garuckaitei.

2021 m. spalio 22 d.

,,Išmintingi pokalbiai” su Maria Martinez Bort

VDU licėjaus ,,Sokratus" psichologo Audriaus Youtube laidoje ,,Išmintingi pokalbiai” - mokytoja Maria Martinez Bort.

2021 m. rugsėjo 30 d.

,,Išmintingi pokalbiai” su Mindaugu Nefu

VDU licėjaus ,,Sokratus" psichologo Audriaus Youtube laidoje ,,Išmintingi pokalbiai" - licėjaus direktorius Mindaugas Nefas.

2021 m. rugpjūčio 17 d.

Tai, kaip vaikas jaučiasi mokykloje, lemia jo tolesnę motyvaciją mokytis bei akademinius laimėjimus

Nauji draugai, nauja vieta, naujas mokytojas. Su tokiais iššūkiais susiduria kiekvienas vaikas, atėjęs į pirmą klasę. Kaip jam galima padėti, pasakoja visapusiško ugdymo mokyklos „Sokratus“ pedagogas Justas Dalinkevičius.

2020 m. gruodžio 5 d.

Vaiką moko ne bausmės, o pasekmės

Mokyklos „Sokratus“ ir darželio „Šilagėlė“ psichologės Akvilės Kazlauskaitės parengtas straipsnis aktualus visiems vaikus auginantiems tėvams: ką svarbu žinoti apie bausmes? Kokia reakcija į vaikų netinkamą elgesį yra labiausiai paveiki ir taikytina?

2019 m. birželio 4 d.

Kiek leisti vaikams naudotis technologijomis

Technologijų naudojimas kasdieniame gyvenime vaikus auginantiems tėvams kelia daug klausimų. Ar reikia riboti buvimo prie ekranų laiką? Kodėl vaiko klasės draugų tėvai leidžia būti neribotai? Ar nenuskriausiu savo vaiko, jei laiką prie telefono ir planšetės griežtai ribosiu?

2019 m. gegužės 11 d.

Suaugusiųjų pagalba vaikui, kuriant santykius su draugais

Straipsnio autorė, visapusiško ugdymo mokyklos „Sokratus“ psichologė Ramunė Narkevičiūtė, apžvelgia suaugusiųjų pagalbą vaikui, kuriant santykius su draugais pradinėse klasėse.

2018 m. gruodžio 8 d.

Kaip padėti vaikui pamėgti skaityti knygas

Visapusiško ugdymo mokyklos „Sokratus“ pedagogės Agneškos Vinslavos patarimai tėvams, kaip padėti vaikui pamėgti skaityti knygas.

2015 m. rugpjūčio 19 d.

Kaip paruošti vaiką mokyklai ir ko turi nepamiršti tėvai

Šiuo metu vienas aktualiausių klausimų, kuris kamuoja jaunus tėvelius ir sukelia daug diskusijų – kelerių metų vesti vaiką į pirmąją klasę – šešerių ar septynerių? Kaip žinoti, ar vaikas yra pasirengęs mokytis ir tapti pirmoku? Kaip vaikui gali padėti tėvai? Mokyklos „Sokratus“ priešmokyklinės grupės pedagogės Agneškos Vinslavos komentaras.